GÜVENLİK HİZMETLERİ
Elektronik Güvenlik
Elektronik güvenlik , şebekeden güç alan bir tesise veya alana gözetim, erişim kontrolü, alarm veya izinsiz giriş kontrolü gibi güvenlik işlemleri yapabilen elektronik ekipmanı ifade eder.
Elektronik Güvenlik Sistemleri Çeşitleri
Elektronik güvenlik sistemleri çeşitleri aşağıdaki gibidir.
Kapalı Devre Televizyon ( CCTV)
CCTV, sınırlı bir monitör setinde belirli bir yere bir sinyal iletmek için video kameraların kullanılmasıdır. Noktadan noktaya (P2P), noktadan çok noktaya (P2MP) veya kablolu veya kablosuz ağ bağlantıları kullanabilmesine rağmen, sinyalin açık bir şekilde iletilmemesiyle yayın yapan televizyondan farklıdır.
Otomatik Erişim Kontrol Sistemleri (AACS)
Otomatik Erişim Kontol Sistemler; kilitleme mekanizmalarıyla arayüz oluşturarak alanlara erişimi düzenler. Sistem, yalnızca potansiyel ziyaretçinin kimlik bilgileri doğrulandıktan sonra girişe izin verecektir. Böyle bir sistemin örnekleri, girişe izin vermek için pim veya biyometrik bilgi gerektiren kapılar olabilir. Bu sistemler yalnızca erişime izin verme veya erişimi reddetme yeteneğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda güvenli alana girmek için yapılan tüm girişimlerin bir kaydını tutabilir, hatta yetkilileri yetkisiz giriş girişimlerine karşı uyarabilir.
Saldırı Tespit Sistemleri (ID)
Saldırı Tespit Sistemleri, bir ağı veya sistemleri kötü amaçlı etkinlik veya politika ihlalleri açısından izleyen bir cihaz veya yazılım uygulamasıdır. Bunlar, güvenli alandaki herhangi bir ihlali algılamak için sensörler kullanan, herhangi bir ihlal tespit edildiğinde bir tür alarmı tetikleyen sistemlerdir. Bu sistem, sensör ve alarm sisteminin durumunu izleyen ve bilgileri bir uzaktan izleme istasyonuna ileten Tesis Kontrol Birimi (PCU) olmak üzere iki bileşenden oluşur. PCU ayrıca yetkili personelin sistemi etkinleştirmesine veya devre dışı bırakmasına izin verir. Tuş takımının PCU olduğu Ev güvenlik sistemlerinde kullanılan sistem türü bu olabilir.
Profesyonel Elektronik Güvenlik Sistemleri
Profesyonel ve kaliteli bir şekilde elektronik güvenlik sistemleri ile ilgili hizmet mi almak istiyorsunuz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmetler sunan firmamızı tercih ederek eşsiz bir deneyim ede edebilirsiniz. Elektronik güvenlik sistemleri ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek ve hizmet almak içi hemen harekete geçebilirsiniz.